Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Organizacje dla niepodległości. Dawajmy ludziom poczucie wpływu

Monika Popow
20 listopada 2018

Przeczytaj też

Siła trzeciego sektora jest ogromna, wiele tu wspaniałych osób, środowisk, inicjatyw, które napędzają siłę społeczeństwa obywatelskiego. Możemy być platformą porozumienia ponad podziałami, jednak sami w swoim środowisku musimy przepracować animozje, a nawet wrogość.
Wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka – czasem bardzo różnego od nas, z którego poglądami możemy się nie zgadzać, ale któremu pomagamy, bo potrzebuje on wsparcia – stanowi o wyjątkowości i sile osób działających w organizacjach społecznych. A także o szczególnej roli, jaką odgrywają one w społeczeństwie.
Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w Warszawie odbyło się wiele lokalnych, oddolnych wydarzeń społecznych. Jednym z nich były "Flagowe dzierganki".
– Jeśli nie zapewnimy przestrzegania praw pracowniczych, reprodukcyjnych oraz ochrony przed przemocą, trudno będzie mówić o naprawdę swobodnych decyzjach kobiet związanych z tym, czy chcą kandydować do Sejmu, być sołtyską albo członkinią rady nadzorczej – mówi Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, w rozmowie z okazji setnej rocznicy praw wyborczych kobiet w Polsce.

Komentarze